podróże

Najpiękniejsze miasta na jesienny weekend

Czy jest coś przyjemniejszego od tej pory roku, kiedy lato ustępuje miejsca jesieni, a natura przed snem zimowym zabarwia się na czerwono? Nie można wypuścić z ręki okazji zorganizowania sobie o tej porze weekendu poza domem.

Jesień jest najlepszym momentem, aby zaplanować relaksacyjny weekend poświęcony sztuce, przyjemnościom stołu czy urokom natury. Niezależnie od tego, jaki będzie cel naszej podróży, oto 3 rady, aby cieszyć się nią jak najlepiej:

-bardzo lekki bagaż: spędzimy poza domem niewiele ponad dwa dni, nie zepsujmy ich irytacją z powodu zbędnego ciężaru czy bólu pleców

-ubierzmy się „na cebulkę”, aby być przygotowanym na każdą pogodę
-nie planujmy każdej minuty naszego weekendu: pozwólmy sobie na przyjemność przypadkowych odkryć i relaksującego spaceru bez celu.

Przyjrzyjmy się razem pomysłom na najpiękniejsze miasta do zwiedzenia na jesień.

Kto ma ochotę na weekend w mieście historycznym, może zwiedzić na przykład Ferrarę, wraz z jej wspaniałym centrum historycznym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Między Zamkiem Estów a cieszącymi się ogromną popularnością wystawami w Palazzo dei Diamanti, można się zanurzyć w bezapelacyjnym pięknie.

Ogromny jest także czar Europejskiej Stolicy Kultury roku 2019, Matery. Spacer wśród domostw drążonych w skale – słynnych Sassi – będzie prawdziwą wyprawą w preszłość i w ferment kulturalny, który ożywia to ikoniczne miasto.

Z południa na północ przenosimy się do miasta kochanego przez wszystkich smakoszy: do Turynu. Od lat miasto to stało się absolutną stolicą smaku i dobrego jedzenia, dzięki wydarzeniom takim jak Salone del Gusto, organizowanym przez Slow Food. Weekend w Turynie upłynie na spacerach po podcieniach centrum, przystanku w słynnych kawiarniach na Piazza San Carlo, degustacji czekoladek gianduiotti i, oczywiście, niezapomnianej wizycie w odnowionym Muzeum Egipskim.

Miłośnicy bardziej środkowoeuropejskiej atmosfery nie mogą przegapić weekendu w Trieście, gdzie po wycieczce do Zamku Miramare i po Barcolanie, czyli tradycyjnych i sugestywnych regatach odbywających się w październiku, można odetchnąć wyjątkową atmosferą historycznych kawiarni, miejsc spotkań największych pisarzy przeszłości.

Ci, którzy wolą poświęcać jesienne wyjazdy na odkrywanie piękna naszego kraju, nie mogą nie skorzystać z możliwości uczestnictwa w tradycyjnym południowotyrolskim Törggelen: ten typowy obrządek w Dolinie Isarco otwiera w okolicy farmy dla turystów, którzy chcą spróbować młodego wina i pieczonych kasztanów. Co roku organizuje się wycieczki po lasach liściastych, winnicach i sadach jabłoni. A piękne Merano jest zaledwie o kilka kroków!

Kolejnym miastem o wielkiej elegancji i kulturze, któremu można poświęcić weekend, jest z pewnością Parma. W październiku w tym właśnie mieście odbywa się Festiwal Verdi, jedno z najbardziej wyczekiwanych przez melomanów wydarzeń. W tym samym czasie odbywają się jedne z najważniejszych targów rękodzielniczych we Włoszech, Mercante in Fiera.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAFFÈ VERGNANO NA DZIŚ

Lodówka i przechowywanie żywności: 3 reguły, by ograniczyć marnotrawstwo

Racjonalna organizacja lodówki pozwala ograniczyć marnotrawstwo i zachować zdrowie. Ale jak to konkretnie zrobić? Odkryjmy trzy proste zasady, aby zoptymalizować przechowywanie.

(więcej…)

zobacz więcej

Kawa biodegradowalna

Od 1 kwietnia 2015 roku marka Caffè Vergnano zrewolucjonizowała rynek produktów porcjowanych, lansując pierwszą linię kapsułek biodegradowalnych Èspresso1882, kompatybilnych z domowymi ekspresami marki Nespresso®

(więcej…)

zobacz więcej

Zarejestruj się newsletter

Obserwuj Caffè Vergnano